31

Ženska juniorska reprezentacija BiH savladala Litvaniju s 5:0

FENA
Juniorke BiH
Ženska juniorska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u Litvaniji reprezentaciju te zemlje, domaćina turnira, s 5:0 u 3. kolu kvalifikacija 3. grupe za evropsko juniorsko prvenstvo.

Litvanija je bila domaćin kvalifikacijskog turnira 3. grupe, u kojoj su još nastupile selekcije Francuske i Mađarske. Četiri gola za Bosnu i Hercegovinu postigla je Jelena Koprena (4., 15., 29., 52. minut), dok je jedan gol postigla Selma Kapetanović (80.minut).

Selekciji BiH bila je to prva kvalifikacijska pobjeda, uz po jedan remi i poraz. Mlade bh. nogometašice u prvom kolu poražene su od selekcije Francuske s 5:0, dok su u drugom kolu remizirale s Mađarskom 3:3.

Po dvije selekcije iz svake grupe prvog kruga kvalifikacija napredovat će u narednu fazu takmičenja, u kojoj će 16 reprezentacija formirati nove četveročlane grupe, a iz grupe 3. napredovat će Francuska i Mađarska, koja je zauzela drugo mjesto zahvaljujući boljoj gol razlici od BiH.