0

Željo slavio u Gabeli, Zrinjski bolji od Slavije

Sarajevo-x.com
Utakmica Slavija - Zrinjski (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U tri posljednje utakmice 10. kola Premijer lige BiH postignuti su sljedeći rezultati: GOŠK- Željezničar 0:1, Velež – Olimpic 1:3 i Slavija – Zrinjski 1:2.

GOŠK – Željezničar 0:1

Novajlija u elitnom razredu, ekipa GOŠK-a, krenula je ofanzivno prema golu tim sa Grbavice. Već u 6. minuti Karić je oprobao svoj šut, ali je Gušo sigurno intervenisao. Dvije minute kasnije šutirao je Bošnjak, ali neprecizno. U 19.minuti domaći su tražili najstrožiju kaznu.

U šesnaestercu gostiju oboren je Karić, ali mu sudija Dragan Skakić pokazuje žuti karton zbog simuliranja. Igrao se 25.minut kada je umjesto povrijeđenog Selimovića u igru je ušao Ramić.

Sjajnu priliku za GOŠK propustio je Feđa Dudić u 30.minuti. Iz izgledne situacije šutirao je preko gola. Dvije minute kasnije stativa je spasila Željezničar. Šutirao je Ćulum.

Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

Prvu ozbiljniju priliku "Plavi“ su stvorili u 53.minuti. Zeba je asistirao za Adilovića čiji udarac brani Shreng. Devet minuta kasnije iz slobodnjaka je odlično šutirao Zeba, ali je lopta otišla preko gola. Pritisak gostiju je rastao. U 69.minuti iz odlične situacije ne pogađa Svraka.

U 80.minuti Gušo jeponovo dobro intervenisao. Zaustavio je udarac Tomića. Tri boda gostima osigurao je Bogičević u 90. minuti. Pogodio je glavom, a Zeba je bio asistent.

Velež – Olimpic 1:3

"Rođeni“ su zbog povreda i suspenzija u okršaj sa "Vukovima“ ušli bez nekoliko standardnih prvotimaca. Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 18.minuti. No, odbrana Olimpica je dobro intervenisala. Igrala se 20.minuta kada je Okić, nakon kornera, šutirao glavom, ali je bio neprecizan.

Iako su domaći imali blagu terensku inicajativu, gosti su došli u vodstvo. Odlično je u 36.minuti pogodio Haris Harba za 0:1. Asistirao mu je Kapić. Minimalnim vodstvom gostiju otišlo se na pauzu.

Domaći su stigli do poravnanja u 53.minuti.Zolj je lobom savladao Fejzića za 1:1. No, u 58.minuti Raščoć je izborio jedanaesterac za goste, a siguran realizator bio je Muharemović.Olimpic je ponovo došao do vodstva od 2:1.

Igrala se 75.minuta kada je jedan od najboljih pojedinaca meča Admir Raščić postigao treći pogodak za Olimpic i osigurao kompletan plijen za sarajevski tim. Rezultatom 1:3 okončana je utakmica, a „Vukovi“ su zasluženo slavili u Vrapčićima.

Slavija – Zrinjski 1:2

Posljednjeplasirana ekipa Premijer lige BiH Slavija nije pobijedila od 20. augusta ove godine kada je u Istočnom Sarajevu savladan Čelik 2:0.

Dvoboj sa Zrinjskim ponudio je jednu od posljendjih prilika da se priključe luci spasa. Domaći su krenuli agresivno. U vodstvo su došli već u 11. minuti kada je poentira Rašević. Samo četiri minute kasnije gosti su imali dobru priliku, ali je završnica bila loša.

Kasnije se najčešće igralo između dva šesenaesterca, a prvo poluvrijeme okončano je vodstvom Slavije 1:0.

Nastavak je donio otvorenu igru na obje strane. Prvo je Rašević u 55.minuti pogodio prečku, a revanširao mu se na drugoj strani Markić koji je, sedam minuta kasnije, pogodio stativu.

Ipak, nekoliko trenutaka kasnije pogodio je Marjanović za 1:1.

Isti igrač nekoliko minuta poslije postigao i drugi gol za Zrinjski i režirao potpuni preokret. Tim iz Istočnog Sarajeva nije uspio izjednačiti do kraja ovog dvoboja. Novim porazom ostali su prikovani za dno tabele.

Rezultati utakmica desetog kola nogometne Premijer ligi BiH:

subota: Leotar - Široki Brijeg 0:0 Kozara - Rudar 1:0 Sarajevo - Travnik 1:0 Sloboda - Zvijezda 0:0 Čelik - Borac 0:0

nedjelja: GOŠK - Željezničar 0:1 Slavija - Zrinjski 1:2 Velež - Olimpic 1:3

1. Široki Brijeg 10 7 2 1 16:3 23
  2. Sarajevo 10 7 1 2 22:8 22
  3. Željezničar 10 6 2 2 19:8 20
  4. Zrinjski 10 5 3 2 20:14 18
  5. Borac 10 5 2 3 14:11 17
  6. Olimpic 10 4 2 4 15:11 14
  7. Velež 10 4 2 4 12:10 14