0

Željo savladao Zvijezdu, Olimpic bolji od Borca

Piše: E. Isanović
Utakmica Željezničar - Zvijezda (Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
U preostale četiri utakmice 7. kola Premijer lige BiH postignuti su sljedeći rezultati: Željezničar - Zvijezda 1-0 , Olimpic - Borac 2-1 , Široki Brijeg - Slavija 5-0 i Zrinjski - Sloboda 2-0 .

Željezničar - Zvijezda 1-0

"Plavi“ su u dvoboju sa timom iz Gradačca željeli da pobjedom obilježe veliki jubilej - 90. rođendan. Igrači Željezničara, u lijepom ambijentu Doline ćupova, na teren su izašli sa transparentom: "Sretan ti rođendan, voljeni klube - 17. 9. 1921. - 17. 9. 2011”.

U uvodu meča odličnu priliku propustio je Zeba kada je u 5. minuti dobro šutirao, ali je golman Zvijezde bio na oprezu i dobro intervenisao.

Novu šansu bilježimo u 10. minuti. Bešlija sjajno ubacuje u šesnaesterac gostiju, ali Adilović kasni.

Dva minuta kasnije povrijedio se Smajić kojeg je zamijenio Stanić.

U 19. minuti pokušao je efektno pogoditi Zeba, ali nije uspio. I pored velike incijative tim sa Grbavice prvih 45 minuta završeno je nepopularnim rezultatom 0-0.

Drugo poluvrijeme Željo nastavlja atake ka golu Zvijezde. U 47.minuti ponovo je šutirao Zeba, ali je čuvar mreže gostiju ponovo bio na visini zadatka.

Devet minuta kasnije sjajna kontra nogometaša Zvijezde, ali je Gušo spasio čist pogodak. Samo minut poslije čuvar mreže Željezničara ponovo odlično interveniše.

Domaći konačno dolaze u vodstvo u 70. minuti. Strijelac je bio Ramić (koji je malo prije toga zamijenio Adilovića), na asistenciju Zebe.

Pet minuta kasnije svoj šut oprobao je Jamak, ali je golman Smajić bio na mjestu. Rezultat je do kraja meča ostao nepromijenjen.

Olimpic - Borac 2-1

"Vukovi“ su okršaj sa aktuelnim prvakom BiH dočekali kao fenjeraš. Stoga se izabranicima Nedima Jusufbegovića pobjeda nametala kao imperativ.

Ipak, gosti prvi prijete preko Krunića. Olimpic dolazi do prednosti 1-0 u 18. minuti. Mrežu gostiju iz Banja Luke pogodio je Kapić.

Najmlađi sarajevski premijerligaš ohrabren pogotkom nastavio je napadati ka golu gostiju. To je urodilo plodom u 37. minuti. Na asistenciju Vladavića ponovo je pogodio Kapić za 2-0.

Gosti su u posljednjim trenucima prvog poluvremena smanjili na 2-1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Drugi dio bolje su otvorili gosti. Harba je zaprijetio dva puta, ali je bio neprecizan. Potom je u šansi bio Vladavić. Ipak, dao je predug for.

Igrala se 59. minuta kada se u dobroj prilici našao Mikić. Međutim, Fejzić dobro interveniše.U 69.minuti pokušao je Kajkut, ali lopta odlazi preko gola.

Izglednu šansu propustio je Kapić u 80. minuti kada je loše šutirao. Gosti su pokušali doći do boda, ali nisu uspjeli. Nakon dugo vremena Borac je poražen u Premijer ligi BiH.

Široki Brijeg - Slavija 5-0

Domaći su nakon pobjede nad Veležom u gostima sa dosta optimizma dočekali okršaj sa uzdrmanom Slavijom. Od prve minute krenuli su ofanzivno. Do prednosti tim sa Pecari dolazi u 15. minuti kada poentira Mišić na asistenciju Šilića.

U 27. minuti Kožul je sa 25 metara pogodio stativu.

Ipak, sedam minuta kasnije bilo je 2-0, a strijelac je bio Varea. Nekoliko minuta kasnije Radovanović postiže autogol za visoko vodstvo domaćih od 3-0. To je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Domaći su i u nastavku nastavljali napadati. Na 4-0 povećao je Roskam lijepim golom u 80. minuti.

No, to nije bio kraj. Pet gol za Široki postiže Varea u 85. minuti za potpuni potop Slavije.

Zrinjski - Sloboda 2-0

"Plemići“ su od prvog sudijskog zvižduka krenuli agresivno ka golu Tuzlaka. Incijativa se isplatila u 17. minuti. Mrežu Slobode pogodio je Marjanović.

U 24. minuti već je bilo 2-0. Strijelac drugog gola bio je Amer Bekić, nekadašnji igrač tima sa Tušnja.

Iako su domaći do kraja prvog dijela imali još nekoliko prilika, rezultat se nije mijenjao.

U drugih 45 minuta Zrinjski je imao blagu terensku incijativu. No, do promjene rezultata nije došlo.

1. Sarajevo 7 5 1 1 19:6 16
  2. Široki Brijeg 7 5 1 1 14:3 16
  3. Borac 7 5 1 1 14:6 16
  4. Zrinjski 7 3 2 2 17:13 11
  5. Željezničar 7 3 2 2 11:8 11
  6. Velež 7 3 2 2 7:5 11
  7. Leotar 7 3 1 3 8:8 10
  8. Rudar 7 3 1 2 6:10 10