Premijer liga BiH
0

Željo poražen u Tuzli

Sarajevo-x.com
Lider premijerligaške tabele Željezničar pretrpio je poraz u Tuzli u okviru 24. kola Premijer lige BiH. Sloboda je slavila golom Damira Smajlovića, koji je poentirao u 2. minuti.
Najbolju priliku za poravnanje u prvom poluvremenu Željo je imao u 29. minuti preko Stanića, no golman Slobode je odbranio njegov udarac.

Željo je u drugom dijelu pružio bolju partiju, stvorivši nekoliko prilika pred golom Tuzlaka, ali realizacija je bila slaba. Ni Tuzlaci nisu bili bezopasni, pa su izveli nekoliko kontranapada, no, na kraju se ispostavilo da je Smajlović svojim golom postavio konačan rezultat. Želji je ovo prvi poraz u posljednjih deset kola.

Modriča zabilježila prvu proljetnu pobjedu, dobivši Slaviju s 2-0 na svom terenu. Strijelci su bili Savkić u 60. i Simić u 78. minuti.

Čelik je poražen u Laktašima s 2-0. U prvom poluvremenu Čelik je bio bolji i imao tri dobre šanse, ali nisu ih iskoristili. Kazna je stigla u drugom dijelu kad je ekipa Laktaša zaigrala puno bolje i ostvarila pobjedu.

Travnik je na Piroti odigrao neriješeno s trebinjskim Leotarom. Gosti su vodili u dva navrata, no Travnik nije dozvolio potpuno iznenađenje. Zahvaliti mogu Dudiću koji je sjajnim golom poravnao u 87. minuti.

Utakmicu u Vrapčićima između Veleža i Zrinjskog obilježili su navijački ispadi zbog čega je ova utakmica završila s nešto zakašnjenja. Mostarski gradski derbi protekao je bez golova.

Rezultati 24. kola nogometne Premijer lige BiH: Modriča - Slavija 2:0, Velež - Zrinjski 0:0, Sloboda - Željezničar 1:0, Laktaši - Čelik 2:0, Travnik - Leotar 2:2, Sarajevo - Široki Brijeg 1:1,

Susret Borac - Rudar počeo je u 18 sati. U četvrtak igraju Olimpik - Zvijezda.

1. Željezničar 24 14 5 5 38:18 47
  2. Borac 23 14 2 7 31:20 44
  3. Široki Brijeg 24 11 6 7 35:23 39
  1. Zrinjski 24 11 6 7 35:25 39
  2. Sarajevo 24 11 6 7 30:21 39
  3. Velež 24 11 4 9 39:25 37
  4. Leotar 24 10 4 10 26:34 34
  5. Travnik 24 8 6 10 30:34 30