Premijer liga BiH
0

Željo na korak do titule, Sarajevo slavilo na Koševu

Čelik-Kozara (Foto: Klix.ba)
U okviru 22. kola Premijer lige BiH danas je sa početkom u 16.30 sati odigrano pet utakmica. Postignuti su sljedeći rezultati: Čelik – Kozara 2:0, Sarajevo – Leotar 1:0, Slavija – Široki Brijeg 2:0, Sloboda – Zrinjski 3:2 i Zvijezda – Željezničar 0:3. Utakmica Velež-Rudar prekinuta je nakon pola sata igre zbog jake kiše i neuslovnog terena.

Sarajevo – Leotar

Sarajevo je od prve minute krenulo ofanzivno ka golu Milenkovića, ali većih prilika nije bilo do 21. minute kada su bordo momci došli u vodstvo pogotkom Edina Husića. Suljić je šutirao, Milenković odbio loptu, a na nju natrčao Husić koji pogađa za vodstvo Sarajeva od 1:0. S ovim rezultatom se otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja. Nijedna ekipa nije uspjela stvoriti izgledaniju priliku za pogodak pa je susret završen rezultatom 1:0.

Slavija – Široki Brijeg

Na samom otvaranju susreta u Lukavici Todorović je imao priliku za pogodak, ali golman Širokog Bilobrk nije imao većih problema. Domaćini u vodstvo dolaze u 36. minuti, a u 73. minuti Todorović glavom matira Bilobrka i donosi nova tri boda svojoj ekipi.

Sloboda – Zrinjski

Otvorena igra obje ekipe na stadionu Tušanj donijela je pregršt golova. Mile Pehar u 15. minuti dovodi goste u vodstvo. Nakon primljenog gola Sloboda preuzima kontrolu nad utakmicom, ali veoma loš teren nije dozvoljavao organiziraniju igru. Ipak, u 65. minuti dolaze do izjednačujućeg pogotka. Strijelac je bio Rahmanović.

Sloboda je od 43. minute igrala s igračem manje nakon isključenja Adina Džafića.

Uzbuđenjima tu nije kraj. Samo pet minuta kasnije Pehar dovodi Zrinjski ponovno u prednost, koja je trajala samo tri minute. Radeljić griješi, a Jasmin Mešanović izjednačuje rezultat. Zrinjski je pokušao iskoristiti brojčanu prednost, ali bezuspješno. Sloboda je sa igračem manje povela u 88. minuti golom Alena Mešanovića.

Zvijezda – Željezničar

Dobar početak utakmice u Gradačcu Željezničaru je donio rano vodstvo. Plavi su poveli u 15. minuti susreta golom Vernesa Smailovića. Domaćini su pokušali doći do izjednačujućeg pogotka, ali većih opasnosti po Gušin gol nije bilo. Pred sami kraj prvo poluvremena Željezničar golom Mirsada Bešlije povećava vodstvo na 2:0. Selimović u 57. minuti postiže konačan rezultat. Zvijezda-Željezničar 0:3.

Čelik – Kozara

Loša utakmica na Bilinom polju završena je pobjedom domaćih igrača. Iako je izgledalo da će se susret završiti neriješenim rezultatom u finišu utakmice Jusić i Isaković Zeničanima donose pobjedu.