0

Željo i Borac eliminisali svoje suparnike

Piše: Edin Isanović
Željezničar - Leotar (Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
Aktuelni osvajač Kupa BiH sarajevski Željezničar uspješno je preskočio prvu prepreku u okviru 1/16 najmasovnijeg takmičenja.

Naime, izabranici Amara Osima savladali su trebinjski Leotar sa 2:0 i plasirali se u narednu rundu ovog takmičenja. "Plavi“ su došli u vodstvo tek krajem prvog poluvremena. Zajko Zeba je sa bijele tačke poentirao u 43.minuti. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. U nastavku je tim sa Grbavice igrao sa deset igrača. Crveni karton dobio je Karić, a na gol je stao nekadašnji čuvar mreže Adnan Gušo.

I pored činjenice da su igrali sa igračem manje domaći su uspjeli postići pogodak, a strijelac je bio Muamer Svraka (koji je zamijenio Zebu) za konačnih 2:0. Aktuelni prvak naše zemlje banjalučki Borac u okviru Kupa BiH savladao je nekadašnjeg šampiona, ekipu Brotnja iz Čitluka, rezultatom 3:1.

Sigurnim trijumfom Banjalučani su najavili da će i ove godine biti ozbiljan kandidat za sami vrh, kako u prvenstvu tako i u Kupu BiH.