18.7.2012. u 21:52
0
258
0
Nogometaši Željezničara poraženi su od Maribora u 2. pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka. Utakmicu na stadionu Ljudski vrt Maribor je dobio 4:1.
Željezničar je došao u vodstvo u 15. minuti golom Eldina Adilovića, a Slovenci su potom najozbiljniju priliku za poravnanje imali u samom finišu prvog dijela. Mezga je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Antolović sjajno intervenisao i spriječio siguran gol. Tako je Željo na poluvrijeme otišao s prednošću 1:0.

No, u nastavku je uslijedio neočekivan pad. Maribor je uspio doći do izjednačenja vrlo brzo, već u 47. minuti. Strijelac je bio Robert Berić. To je dalo krila domaćima te su nešto agilnije krenuli prema golu našeg prvaka. Isplatilo im se to u 67. minuti kada im je dosuđen penal. Siguran realizator bio je Mezga, 2:1 za Maribor.

U 76. minuti Robert Berić je ponovo bio koban za odbranu Željezničara. Svojim drugim golom na utakmici Berić je posvisio na 3:1, a konačnih 4:1 u sudijskom vremenu postavio je igrač domaćih Tavares.

Željezničar će u revanšu na Koševu 24. jula imati vrlo težak zadatak da nadoknadi ovaj minus i prođe u 3. pretkolo.