Gosti uspješni
0

FOTO / Željezničar slavio u Trebinju, Zrinjski u Tuzli

Sarajevo-x.com
Nakon što je Sarajevo u ranijem terminu u subotu slavilo protiv Budućnost sa 2:0 u okviru 20. kola Premijer lige BiH, u utakmicama koje su počele u 16 sati pobjede su ostvarili nogometaši Željezničara, Veleža, Zvijezde, Širokog Brijega i Zrinjskog.
Veoma vrijednu pobjedu Željezničaru protiv Leotara u Trebinju donio je Svraka koji je bio strijelac u 67. minuti. Time su "plavi" ponovo prišli banjalučkom Borcu na pet bodova zaostatka, s tim da Borac u nedjelju igra svoj susret u Istočnom Sarajevu protiv ekipe Slavije.

Mostarski Velež nije imao poteškoća kao domaćin Olimpicu. Slavili su Mostarci s uvjerljivih 3:0, golovima Kodre u 10, te Velagića u 17. i 72. minuti. Široki Brijeg je također upisao domaću pobjedu, 2:1 protiv Travnika. Donijeli su im je Džidić i Serdarušić, golovima u 14. i 52. minuti. Travnik je preko Fajića u 85. minuti uspio tek ublažiti poraz.

Gradačačka Zvijezda je odnijela sva tri boda s ne baš teškog gostovanja kod Drine u Zvorniku. Iako su domaćini poveli golom Lazarevića u devetoj minuti, tim iz Gradačca se nije predavao te su preko Nikića i Ristića, koji su se upisali u strijelce u 11. i 51. minuti, došli do punog plijena.

Zrinjski je u finišu susreta na Tušnju protiv Slobode ugrabio sva tri boda (0-1). Strijelac je nakon penala bio Popović, a igrač Slobode Nikolić je morao pod tuš prije vremena, jer je zaradio crveni karton u finišu susreta.

Rezultati susreta 20. kola nogometne Premijer lige BiH: Sarajevo - Budućnost 2:0, Drina - Zvijezda 1:2, Leotar - Željezničar 0:1, Velež - Olimpic 3:0, Široki Brijeg - Travnik 2:1, Sloboda - Zrinjski 0:1.

Susret Čelik - Rudar počinje u 19 sati, dok u nedjelju igraju Slavija - Borac (16.00)

1. Borac 19 13 4 2 25:9 43
  2. Željezničar 20 12 2 6 35:15 38
  3. Sarajevo 20 10 5 5 29:18 35
  4. Rudar 19 8 7 4 22:19 31
  5. Olimpic 20 9 3 8 20:23 30
  6. Travnik 20 9 2 9 30:27 29
  7. Široki Brijeg 20 9 1 10 37:37 28
  1. Sloboda 20 8 4 8 17:18 28