0

Željezničar - Sarajevo 0:1

FENA
U derbi susretu 24. kola nogometne Premijer lige BiH Sarajevo je danas savladalo Željezničara sa 1:0 (0:0). Strijelac jedinog gola bio je Matija Matko u 82. minuti.

Susret je na stadionu Grbavice, pred oko 10.000 gledalaca, sudio Robert Zrilić iz Banje Luke.

Željezničar: Efendić, Cocalić, Spahić, Memišević, Selimbegović, Dialiba (od 46. Ad. Raščić), Al. Raščić, Žerić, Pelak (od 20. Vladavić), Kajtaz, Avdić.

Sarajevo: Alaim, Muharemović, Mačkić, Maksumić, Zukić (od 46. Hadžić), Trivunović, Ihtijarević (od 70. Šarić), Duro, Obuća, Matko, Repuh (od 81. Hasančić).

Nogometaši Sarajeva su u 87. gradskom derbiju sa minimalnih 1:0 savladali Željezničara. Ovom pobjedom Sarajevo je prekinulo neugodnu tradiciji i nakon gotovo šest godina uspjelo pobijediti rivale s Grbavice.

Utakmica je protekla u anemičnoj igri obje ekipe. Nešto bolji su bili nogometaši Sarajeva, koji su stvorili nekoliko dobrih prilika, a do pobjede su uspjeli doći tek u finišu.

Sarajevo je u 20. minuti prvi put zaprijetilo preko Obuće, koji se nije najbolje snašao u šesnaestercu domeće ekipe. U 40. minuti Matko je pokušao sa 16 metara, ali je njegov udarac odbranio Efendić.

Finiš prvog poluvremena pripao je Željezničaru, koji je imao dvije stopostotne prilike za gol. Prvo je u 43. minuti nakon šuta Avdića loptu na gol liniji zaustavio Duro, a dvije minute kasnije dobar udarac Avdića krajnjim naporom je odbranio Alaim.

Drugi dio igre u potpunosti je pripao gostima s Koševa. Nakon nekoliko propuštenih prilika radost svojim navijačima donio je Matko golom u 82. minuti.

Do kraja susreta nije bilo većih šansi pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Ovom pobjedom Sarajevo se približili na samo tri boda zaostatka iza lidera Širokog Brijega i definitivno se uključilo u borbu za naslov prvaka.

REZULTATI 24. KOLA NOGOMETNE PREMIJER LIGE BiH

POSUŠJE: Posušje - Travnik 1:0

MODRIČA: Modriča - Široki Brijeg 1:0 ZENICA: Čelik - Budućnost 3:0 TUZLA: Sloboda - Slavija 1:0 SARAJEVO: Željezničar - Sarajevo 0:1 ORAŠJE: Orašje - Žepče 2:0 BIHAĆ: Jedinstvo - Radnik 2:0 TREBINJE: Leotar - Zrinjski 2:1

1. Široki Brijeg 24 16 5 3 30:13 53
  1. Sarajevo 24 15 5 4 46:18 50
  2. Modriča 24 14 2 8 40:22 44
  3. Zrinjski 24 14 2 8 39:21 44
  4. Željezničar 24 10 5 9 34:24 35
  5. Orašje 24 11 2 11 40:38 35
  6. Slavija 24 9 5 10 32:36 32
  7. Jedinstvo 24 10 1 13 29:31 31