Pobjeda nad Modričom
0

Željezničar rutinski do nove "trice"

Sarajevo-x.com
Ekipa Željezničara je u okviru 25. kola Premijer lige savladala na Grbavici ekipu Modriče sa uvjerljivih 3:0.

Pobjeda tima sa Grbavice niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. "Plavi" pod vodstvom Amara Osima su pred tri i pol hiljade gledatelja odigrali rutinsku utakmicu i osvojili nova tri boda.

Navijači su čekali samo šest minuta do prvog gola koji je postigao Lazar Popović. Igrač "plavih" najbolje se snašao nakon udarca Bekrića pospremivši loptu u mrežu za rano vodstvo Željezničara.

Ista dvojica igrača učestvovala su i u akciji kod drugog gola. Samir Bekrić je izvao skraćeni korner, a Lazar Popović je glavom nadvisio odbrambene igrače gostiju i postigao svoj drugi pogodak. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

I drugom poluvremenu publika je gledala sličnu predstavu. Željezničar je bio bolja ekipa na terenu, sigurno čuvajući rezultat sa nekoliko dobrih prilika za povećanje vodstva.

Jednu od takvih situacija iskoristio je Bekrić, koji se nakon asistencija sjajnim udarcem upisao u listu strijelaca za 3:0.

1. Željezničar 25 15 5 5 41:18 50
  2. Borac 24 15 2 7 32:20 47
  3. Široki Brijeg 24 11 6 7 35:23 39
  4. Zrinjski 24 11 6 7 35:25 39
  5. Sarajevo 24 11 6 7 30:21 39
  6. Velež 24 11 4 9 39:25 37
  7. Leotar 25 11 4 10 27:34 37
  8. Olimpik 24 8 8 8 21:28 32