0

FOTO / Željezničar remizirao sa Rudarom iz Prijedora

Sarajevo-x.com
Sa utakmice Željezničar - Rudar (Foto: F. Krvavac/Fotoservis.info)
U okviru sedmog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica susreli su se domaćin Željezničar i Rudar iz Prijedora, ovogodišnji debitant u najjačoj bh. ligi. Nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:1.

Gosti su poveli u 64. minuti golom Golića koji je na dodavanje Žerića loptu pospremio u mrežu plavih. Željo je izjednačio samo dvije minute poslije. Na ubacivanje Radovanovića, najviši pred golom bio je Mešanović koji poentirao glavom.

Ubrzo je domaćin imao još jednu šansu, kada je Ćulum pogodio stativu, a igrači Rudara sa gol linije otklonili opasnost.

Iako je sastav Amara Osima imao blagu incijativu u većem dijelu meča, morali su se zadovoljiti jednim osvojenim bodom. To je svakako izazvalo opšte negodovanje navijača.

Željezničar je igrao u sljedećem sastavu: Šehić, Čolić, Radovanović, Cocalić, Mešić, Švraka (Serdarević), Ćulum, Stanić, Bekrić, Popović (Mehić), Mešanović, a Rudar: Avdukić, Sodić, Kotaran, Stakić, Jeftić, Kovačević, Kikić, Žerić, Stijepić, Golić, Kantar.

1. Borac 7 6 1 0 13:3 18
  2. Velež 7 4 2 1 15:5 14
  3. Široki Brijeg 7 4 1 2 11:6 13
  4. Modriča 7 3 2 2 11:9 11
  5. Željezničar 7 2 4 1 6:5 10
  6. Olimpik 6 3 1 2 7:11 10
  7. Zrinjski 7 2 3 2 9:10 9