Premijer liga
0

Željezničar prvi put slavio na Pecari

Sarajevo-x.com
Željezničar je slavio na Pecari protiv Širokog Brijega rezultatom 2:0 u okviru 17. kola Premijer lige BiH i tako došao do svoje prve gostujuće pobjede protiv Širokog Brijega.

U dobroj fudbalskoj predstavi pred oko 4.000 gledatelja Željezničar je poveo u 50. minuti pogotkom Kerle koji je pospremio loptu u mrežu nakon šuta Mešanovića kojeg je golman Bandović kratko odbio.

Drugi pogodak za potvrdu pobjede postigao je Popović u 85. minuti koji je zbog radovanja dobio drugi žuti karton, pa je morao napustiti igru. Dva minuta kasnije i strijelac prvog gola Kerla dobio je crveni karton.

Zrinjski je u 17. kolu savladao Travnika sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Ivanović u 25. i 31. minuti iz penala.

Olimpik je golom Alimanovića u 9. minuti pobijedio Veleža sa 1:0 na olimpijskom stadionu Koševo.