161

Željezničar protiv Mladosti nastavio pobjednički niz, remi Slavije i Travnika

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U 21. kolu BHT Premijer lige Željezničar je na Grbavici slavio protiv ekipe Mladost Doboj-Kakanj (2:1).

Ovo je četvrta uzastopna pobjeda Željezničara u prvenstvu, a peta računamo li i Kup BiH. U tih pet mečeva Plavi sa Grbavice imaju gol-razliku 10:1 što je sjajan učinak.

Željezničar je poveo već u devetoj minuti golom Bogičevića. Poslije vodstva domaćeg tima, gosti su napravili nekoliko obećavajućih napada, ali nisu uspjeli doći do pogotka. Potom je ponovo uslijedila bolja igra Željezničara koja je rezultirala pogotkom Lendrića u 34. minuti. To je bio treći gol Lendrića u četiri utakmice za Željezničar.

Četiri minute kasnije Mladost je golom Čovića smanjio na 2:1 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom dijelu Željezničar je pogodio prečku u 65. minuti, a udarac je uputio Stanić. Zatim je u 75. minuti odličnu priliku imao Kovač na drugoj strani, ali se istakao Kjosevski. Do kraja meča nije bilo velikih šansi pred golovima i Plavi su upisali novu pobjedu.

U drugom meču u terminu od 15 sati Slavija je na domaćem terenu podijelila bodove sa Travnikom u meču bez golova (0:0).