517

Željezničar pobijedio Slaviju u Istočnom Sarajevu

Piše: N. J.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Nogometaši Željezničara pobijedili su ekipu Slavije u Istočnom Sarajevu u posljednjim trenucima utakmice 20. kola Premijer lige BiH.

Vodstvo domaćem timu donio je Kokot u 31. minuti, te se uz rezultat 1:0 za Slaviju otišlo na odmor.

U nastavku Željezničar je krenuo nešto ofanzivnije prema golu Slavije, kako bi izbjegao poraz, što im se isplatilo u 76. minuti, kada je Hodžić pogodio za 1:1. Kada su svi očekivali da će susret završiti remijem, Adilović je, u posljednjim trenucima meča, sjajno šutirao glavom i savladao golmana Slavije za veliku radost navijača Željezničara i pobjedu svoga tima.

Željezničar je nakon ove pobjede ostao čvrsto na čelu premijerligaške tabele, dok je Slavija ostala na sedmom mjestu sa 30 bodova.