"Isključenje s predumišljajem"
0

Zbog prozivanja sudije Piqueu prijeti strožija kazna

Gerard Pique (Foto: AFP)
"Sudija me isključio s predumišljajem, i to stoga jer sam ga kritizirao u poluvremenu", izjavio je nakon subotnje utakmice Barcelone protiv Sporting Gijona odbrambeni igrač Katalonaca Gerard Pique.

Navodno je svoje nezadovoljstvo njegovim suđenjem Carlosu Velascu Carballu 25-godišnji nogometaš izrazio na putu prema svlačionici. U svakom slučaju, crveni je karton zaradio odmah u prvoj minuti nastavka igre, te je potom s javnošću podijelio uvjerenje da to nije bilo slučajno.

Njegova se izjava, međutim, nije dopala Victorianu Sanchezu Arminiju, predsjedniku Sudijske komisije, koji je najavio da će Disciplinskoj komisiji Španjskog nogometnog saveza zbog toga protiv Piquea podnijeti prijavu u kojoj će tražiti dodatnu suspenziju. Najmanje će Barcelonin prvotimac pauzirati jednu utakmicu, u subotnjem gostovanju kod Racinga u Santanderu. Iako s igračem manje, bez suspendiranog Lionela Messija i s 1-1 rezultatom od 49. minute, Barça je do kraja zabila dva gola i pobijedila 3-1.