Primera
0

Zaragoza šokirala Espanyol

Nogometaši Zaragoze sačuvali su nadu u spas nakon što su u 23. kolu španske Primere kao gosti savladali Espanyol s 2-0.

Prva je to ovosezonska pobjeda za Zaragozu izvan njenog stadiona. Došli su tako nogometaši Manola Jimeneza na 15 bodova, ali i dalje su čvrsto na dnu tabele, a zona spasa im bježi velikih osam bodova.

Poveli su gosti u 55. minuti pogotkom Paula da Silve koji je glavom svladao domaćeg golmana Francisca Casillu nakon ubačaja Luisa Garcije iz kornera. Juan Carlos je u drugoj minuti sudačke nadoknade zaključio priču i ostavio stadion Cornella-El Prat u šoku.

Kataloncima je to tek treći domaći poraz ove sezone, ali mogao bi ih skupo stajati u lovu na mjesto u kvalifikacijama Lige prvaka.