0

Zaragoza prekinula post u 88. minuti i isplivala s dna tabele

U posljednjoj subotnjoj utakmici 33. kola prve španske nogometne lige, u derbiju začelja, Zaragoza je na svojoj Romaredi slavila protiv Mallorce s 3-2.

Zaragoza je do pobjede došla u 88. minuti pogotkom Rubena Rochine, čime je prekinula niz od čak 15 utakmice bez pobjede u Primeri! Da Ruben Rochina nije dao golo za pobjedu, Zaragoza bi postavila novi negativni klupski rekord po broju utakmica bez slavlja.

Domaćin je pobjedom pobjegao s dna tabele, te istovremeno tamo gurnuo Mallorcu koja je sada posljednja s 28 bodova na svom kontu. Zaragoza se s 30 nalazi na diobi 16., 17. i 18. mjesta prvenstvene tabele zajedno s Deportivom i Celtom.

Recimo da su u utakmici poveli gosti pogotkom Izraelca Tomera Hemeda u 12. minuti prvog dijela, da bi najprije u 28. domaćin poravnao preko Paca Montanesa, a zatim u 60. minuti i poveo preko Heldera Postige.

Činilo se da će Arizmendi donijeti bod domaćinu u 83. kada je zabio za 2-2, no svega pet minuta kasnije Mallorcu je u očaj bacio Ruben Rochina.

Primera, 33. kolo:

Atletico Madrid - Real Madrid 1-2 (Falcao 4 / Juanfran 13-ag, Di Maria 62) Levante - Celta 0-1 (Fernandez 21)

Athletic Bilbao - Barcelona 2-2 (Susaeta 27, Herrera 90 / Messi 67, Sanchez 69) Zaragoza - Mallorca 3-2 (Montanes 28, Helder Postiga 60, Ruben Rochina 88 / Hemed 12, Arizmendi 83)

1. Barcelona 33 27 4 2 101-35 +66 85
  2.  Real Madrid 33	23	5	5	85-31	+54	74

3.  Atlético Madrid		33	21	5	7	58-27	+31	68

4.  Real Sociedad		32	15	10	7	57-39	+18	55

5.  Valencia		32	15	8	9	52-46	+6	53

6.  Málaga		32	14	8	10	45-37	+8	50

1. Betis 32 14 6 12 48-49 -1 48
  2.  Rayo Vallecano�	33	14	4	15	43-54	-11	46