0
0
William Gallas (Foto: AP)
Arsenalov 32-godišnji francuski srednji branič William Gallas zbog povrede lisnog mišića na nozi mogao bi propustiti ostatak ove sezone, strahuje menadžer nogometaša Arsenala i Gallasov sunarodnjak Arsene Wenger.
Gallas se povrijedio krajem prvog poluvremena prve četvrtfinalne utakmice između Arsenala i Barcelone na Emiratesu u Londonu, koja je završila rezultatom 2-2, iako su gosti nakonj dva gola Zlatana Ibrahimovića do 69. minute vodili s 2-0.

"Gallas je ozlijedio lisni mišić na nozi, bojim se da je ova sezona za njega već gotova. Barem klupska sezona, jer tu ne uključujem njegov nastup na Svjetskom prvenstvu. Vjerujem da će se oporaviti do početka Mundijala", izjavio je Wenger nakon utakmice.

Gallas će sasvim sigurno propustiti uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka na stadionu Camp Nou u Barceloni, baš kao i kapiten Cesc Fabregas, koji je u 85. minuti iznudio i realizirao penal za konačnih 2-2, ali je prije toga dobio žuti karton zbog kojeg nema pravo nastupa u uzvratnoj utakmici.