2

VIDEO / Yaya Toure i Tevez donijeli pobjedu Cityju protiv Chelseaja

Piše: N. J.
Yaya Toure pogodio za 1:0 (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su pobjedu u 27. kolu Premiershipa savladavši ekipu Chelseaja 2:0 na svom Etihadu.

Vodstvo domaćinu donio je Yaya Toure golom u 63. minuti susreta, a u 85. minuti za konačnih 2:0 pogodio je Carlos Tevez . Chelsea je imao veliku priliku da prvi dođe u vodstvo nakon što je golman Cityja Hart sružio Dembu Ba u 16-ercu, ali Lampard nije uspio pogoditi sa bijele tačke u 51. minuti. Hart je odbranio udarac.

City je, međutim, zasluženo došao do tri boda, nakon što su bili bolji rival i u prvom dijelu igre, mada u tih prvih 45 minuta nisu uspjeli krunisati svoju dobru igru. Tokom utakmice češće su napadali i stvorili više prilika, a dvije su uspjeli realizovati za pobjedu.

Bh. reprezentativac Edin Džeko meč je odgledao sa klupe.

Nakon 27 odigranih kola City na drugom mjestu ima 12 bodova zaostatka za liderom na tabeli, gradskim rivalom Unitedom (68-56). Chelsea je ostao na trećem mjestu sa 49 bodova. U drugoj utakmici danas Newcastle je savladao Southampton 4:2.

CI2CH0 by Samu21213

Premierliga, 27. kolo:

Manchester City - Chelsea 2-0 (Yaya Toure 63, Tevez 85) Newcastle - Southampton 4-2 (Sissoko 33, Cisse 42, Cabaye 67-11m, Hooiveld 79-ag / Schneiderlin 3, Lambert 50)

Tabela: Manchester United 68, Manchester City 56, Chelsea 49, Tottenham 48, Arsenal 47...