1

World Football Challenge: Real bolji od Santos Lagune

Nogometaši Real Madrida pred 29.000 gledalaca u Las Vegasu pobijedili su meksičkog prvaka, Santos Lagunu, 2-1 u susretu World Football Challengea, egzibicijskog turnirskog ljetnog takmičenja u Sjevernoj Americi.

Xabi Alonso doveo je Madriđane u vodstvo u 14. minuti golom s oko 25 metara, Cristian Suarez izjednačio je 11 minuta kasnije da bi Sami Khedira španskim prvacima donio pobjedu postigavši gol u 72. minuti.

Postigao ga je zapravo golman meksičke ekipe Oswaldo Sanchez koji je loptu nakon Benzemina udarca odbio u Khedirino lice, od kojeg se opet odbila u gol.

Bila je to, nakon 5-1 pobjede kod LA Galaxyja prije tri dana, druga Realova utakmica na World Football Challengeu. Mourinhov sastav još čekaju dvoboji s Milanom osmog i Celticom 11. augusta.