Bundesliga, 12. kolo
0

Wolfsburgu bod protiv Schalkea, Džeko strijelac

Sarajevo-x.com
Bh. reprezentativac Edin Džeko bio je strijelac u remiju njegovog Wolfsburga protiv Schalkea (2:2), u okviru 12. kola Bundeslige.

Džeko je pogodio za 2:0 u 33. minuti, nakon što je "vukove" u vodstvo doveo Grafite u 11. minuti. Obojici je asistirao Schafer. Našem reprezentativcu je to bio osmi pogodak u ovoj bundesligaškoj sezoni.

Kad se činilo da će domaći Wolfsburg bez većih problema upisati pobjedu, Edu je vratio neizvjesnost u utakmicu, smanjivši na 2:1 u 39. minuti. Bod Schalkeu osigurao je Huntelaar koji je zatresao mrežu u 75. minuti. Samo tri minute kasnije Dejagah je zaradio crveni karton pa su se "vukovi" morali zadovoljiti neriješenim ishodom. Wolfsburg je sada na 12. mjestu sa 14 bodova, dok je Schalke 16. sa osvojenih 10 bodova.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti veliku pobjedu Borussie (M) koja je kao gost pregazila Koln rezultatom 4:0. Veliku utakmicu odigrali su i Kaiserslautern i Stuttgart 3:3. Gosti su u 50. minuti imalo 3:0 nakon što su se u strijelce upisali Boka, Cacau i Gentner s penala. Za Kaiserslautern su potom pogodili Micanski, Abel i Iličević.