0

Wolfsburg u četvrtfinalu Europa lige

Sarajevo-x.com
Nogometaši Wolfsburga plasirali su se u četvrtfinale Europa lige nakon večerašnje pobjede nad ruskim prvakom Rubinom na stadionu "Volkswagen Arena" u Wolsburgu.

Prvi pogotak na utakmici za Rubin Kazan u 21. minuti postigao je Alan Kasaev i doveo goste u vodstvo.

Za poravnanje rezultata na 1:1 zaslužan je Wolfsburgov Obafemi Martins koji je pogotkom glavom u 58. minuti susreta savladao golmana Kazana.

Do kraja regularnog tokla utakmice Wolsburgovi igrači, a posebno bosanskohercegovački tandem Džeko-Misimović, imali su par izglednih prilika, ali je utakmica nastavljena u produžecima.

U produžecima nije bilo promjene rezultata sve do samog kraja kada je u 119. minuti utakmice pobjednički gol za Wolsburg postigao Christian Gentner i odveo domaćine u četvrtfinale Europa lige.

Prva utakmica osmine finala u Rusiji prije sedam dana završena je 1:1.