Bundesliga
0

Wolfsburg poražen kod kuće od Borussije

Nogometaši Wolfsburga nastavljaju s blijedim izdanjima u Bundesligi ove sezone. U sklopu 16. prvenstvenog kola aktualni prvaci poraženi su od Borussije Dortmund 3-1 na svojoj Volkswagen Areni.

Wolfsburgu je presudio Argentinac Lucas Barrois, koji je zabio u 8. i 10. minuti, oba puta na asistenciju Egipćanina Mohameda Zidana, te tako potpuno poremetio taktičke zamisli domaćeg trenera Armina Veha.

Argentincu pristiglom u Borussiju ljetos iz čileanskog Colo Cola, postignuti su golovi bili sedmi i osmi ovosezonski, te se na ljestvici najboljih strijelaca Bundeslige nalazi na diobi drugog mjesta s Kevinom Kuranyijem (prvi je Stefan Kießling iz Bayera s 12 golova).

Već do poluvremena Borussia je zabila i treći gol, a strijelac je bio Patrick Owomoyela. U nastavku je Wolfsburg uspio tek ublažiti poraz golom Brazilca Grafitea, prošlosezonskog najboljeg strijelca Bundeslige. Bio je to njegov 5. gol ove sezone u 14 odigranih utakmica.

Na kraju kažimo i da su bosansko-hercegovački reprezentativci u redovima Wolfsburga Edin Džeko i Zvjezdan Misimović odigrali svih 90 minuta.