Premiership
0

West Ham - Liverpool 0-3

S dva pogotka svog kapetana Stevena Gerrarda i tačkom na “i” Ryana Babela, Liverpoolovi su nogometaši pobijedili domaći West Ham 3-0, u utakmici 36. kola Premier lige.

Rasplet utakmice već na njenom startu nagovijestili su gostujući nogometaši u drugoj minuti. Fernando Torres sa svoje je polovice igrališta uposlio Gerrarda koji u punom trku vara vratara Roberta Greena i postiže vodeći pogodak.

Isti je dvojac “kriv”i za drugi pogodak. Španjolski je reprezentativac izborio udarac s bijele tačke u 38. minuti susreta, a realizacije se primio Gerrard. Obranio mu je Green nesmetani šut, no lopta se ponovno odbila do Liverpoolovog kapetana koji ju gura u mrežu petnaesti puta u ovom prvenstvu, za treće mjesto na ljestvici najboljih strijelaca lige.

Babel je svojim trećim pogotkom ove sezone, i to nakon što mu je Green obranio udarac glavom, te ponovno poslao loptu do njega, povećao rezultat na konačnih 3-0 u 83. minuti susreta.

Ovim se rezultatom Liverpool izjednačio brojem bodova s vodećim Manchester Unitedom na vrhu ljestvice Premier lige. Ipak, branitelji naslova moraju odigrati još dvije utakmice da se i u tom segmentu izjednače s "redsima".