Premierliga
0

VIDEO / West Bromwich Albion srušio Liverpool na Anfieldu

Steven Gerrard (Foto: AFP)
Nogometaši West Bromwich Albiona veći su dio utakmice bili u podređenom položaju, ali ih to nije spriječilo da u 26. kolu Premierlige da sruše Liverpool (2-0) na njegovom Anfieldu.

"Redsi" su imali potpunu nadmoć na terenu, uputili su 24 udarca prema golu gostiju (sedam unutar okvira), nisu iskoristili ni kazneni udarac i na kraju su ostali praznih džepova. U 81. minuti Chris Brunt je izveo korner, a Gareth McAuley je pobjegao domaćim čuvarima i glavom matirao Pepea Reinu. U prvoj minuti sudijske nadoknade Romelu Lukaku je zaključio brzi kontranapad za konačnih 2-0. WBA je uputio samo tri udarca unutar okvira gola i zabio dva pogotka!

Samo pet minuta prije prvog gola gostiju Luis Suarez je pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Jonasom Olssonom. Kapiten Liverpoola Steven Gerrard je namjestio loptu na bijelu tačku, ali je njegov udarac odbranio cijelu utakmicu sjajni Ben Foster. Gerrard je promašio tri od posljednjih sedam penala u Premierligi koje je izveo.

WBA je ovom pobjedom prestigao Liverpool na tabeli i sada je na osmom mjestu.