103

Werder slavio protiv Leverkusena, Hajroviću 83 minute

(Foto: EPA)
U 7. kolu Bundeslige Werder Bremen je na svom Weserstadionu sa 2:1 savladao Bayer Leverkusen.

Ovo je ukupno druga pobjeda Wedera u ovoj sezoni i čak treći poraz Leverkusena za koji se može reći da je u rezultatskoj krizi.

Domaćin je poveo u 13. minuti preko Junuzovića, a možda i najveću ulogu kod gola imao je bosanskohercegovački reprezentativac Izet Hajrović koji je napravio sjajan prodor po desnoj strani.

Gosti su izjednačili na 1:1 u 27. minuti preko Calhanoglua i s tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom djelu Werder je uspio ponovo doći do vodstva kada je Manneh u 59. minuti matirao Lenu. Ispostavilo se da je to konačan rezultat meča.

Izet Hajrović je igrao do 83. minute kada ga je zamijenio Bauer. Ovo je peti nastup Hajrovića za Werder u ovoj sezoni Bundeslige pri čemu je postigao jedan gol.