1

Werder slavio i ostavio Augsburg na dnu

Utakmicom između Augsburga i Werdera završeno je 12. kolo Bundeslige. Ekipa iz Bremena je slavila sa 2:1 i na taj način ostavila Augsburg na dnu tabele.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez golova, prvi pogodak na meču smo vidjeli u 58. minuti. Strijelac je bio iskusni Claudio Pizarro na Garcijinu asistenciju. Peruanac je majstorski iz prve pogodio mrežu nemoćnog Hitza.

Pogodak za potvrdu pobjede djelo je Bartelsa u 69. minuti. Junuzović je asistirao, a veznjak Werdera je najprije na maestralan način uštopao loptu i oslobodio se svog čuvara, te potom sigurno poentirao.

Počasni pogodak za domaću ekipu postigao je Verhaegh iz penala u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Rezultati 12. kola Bundeslige: Hannover - Hertha 1:3, Bayern - Stuttgart 4:0, Hoffenheim - Frankfurt 0:0, Borussia M'gladbach - Ingolstadt 0:0, Mainz - Wolfsburg 2:0, Leverkusen - Köln 1:2, Darmstadt - HSV 1:1, Borussia Dortmund - Schalke 3:2, Augsburg - Werder 1:2.