Bundesliga
0

Werder i Nürnberg podijelili bodove

Nils Petersen
U zadnjoj utakmici njemačkog nogometnog prvenstva igranoj u kalendarskoj 2012. godini Werder i Nürnberg podijelili su bodove na Weserstadionu u Bremenu odigravši 1-1 u sklopu 17. kola.

Oba su gola postignuta u posljednjih desetak minuta susreta. Goste iz Nürnberga u vodstvo je doveo Timo Gebhart u 82. minuti, a izjednačio je Nils Petersen u 88. minuti.

Gebhart je zabio prizemnim udarcem s vrha kaznenog prostora, a bio mu je to drugi ovosezonski gol. Gol za izjednačenje, Petersenov sedmi, postignut je iz zaleđa koje je linijski sudija previdio. Iz daljine je odapeo Kevin De Bruyne, a njegov je udarac u mrežu skrenuo Petersen.

Prvu polovinu sezone Werder je okončao na 12. mjestu tabele sa 22 osvojena boda, dok je Nürnberg završio 14. sa dva boda manje.

Bundesliga, 17. kolo:

Werder - Nürnberg 1-1 (Petersen 88 / Gebhart 82) Hoffenheim - Borussia Dortmund 1-3 (Schipplock 35 / Götze 26, Großkreutz 58, Lewandowski 66)

1. Bayern München 17 13 3 1 44-7 +37 42
  2. Bayer Leverkusen 17 10 3 4 33-22 +11 33
  3. Borussia D. 17 8 6 3 35-20 +15 30
  4. Eintracht 17 9 3 5 33-27 +6 30
  5. Freiburg 17 7 5 5 24-18 +6 26
  6. Mainz 05 17 8 2 7 24-21 +3 26
  7. Schalke 04 17 7 4 6 27-25 +2 25
  8. Borussia M. 17 6 7 4 25-26 -1 25