0

Werder i Marseilleu u četvrtfinalu

FENA
Nogometaši Werdera i Marseillea plasirali su se u četvrtfinale Kupa UEFA nakon što su u uzvratnim dvobojima osmine finala uspjeli obraniti minimalne prednosti iz prvih dvoboja protiv Saint-Etiennea, odnosno Ajaxa.

Werder je prednost od 1-0 iz prve utakmice do poluvremena uzvrata u Saint-Etienneu povećao na tri razlike zahvaljujući golovima Proedla (6) i Pizarra (27), te praktički osigurao prolazak. U nastavku su domaći pogocima Benalouanea (64) i Graxa (90+2) uspjeli tek izjednačiti na konačnih 2-2, ali za prolazak u četvrtfinale nedostajala su im još dva pogotka.

Marseille je izbacio Ajax tek nakon produžetaka, jer je nakon 90 minuta u ArenA-i bilo 2-1 za nizozemski sastav, a identičnim rezultatom u korist francuske momčadi završio je i prvi susret ovih suparnika na Velodromeu. No, u produžecima je branič Marseillea Tyrone Mears u 110. minuti osigurao prolazak svoje momčadi.

Inače, strijelci za Ajax bili su Eyong Enoh (33) i Sulejmani (74), dok je prvi pogodak za Marseille postigao Niang (35).

Rezultati:

Saint-Etienne - Werder 2:2 (Benalouane 64, Grax 90+2 / Proedl 6, Pizarro 27) (0-1)

Ajax - Marseille 2:2 (produžeci)

(Eyong Enoh 33, Sulejmani 74 / Niang 35, Mears 110) (1-2)