1

Werder Bremen i Borussia Dortmund u polufinalu DFB kupa

Piše: D. B.
Bayer Leverkusen - Werder Bremen (Foto: EPA)
Werder Bremen i Borussia Dortmund plasirali su se večeras u polufinale njemačkog DFB kupa.

Werder je plasman u polufinale osigurao pobjedom na gostovanju kod Bayer Leverkusena rezultatom 3:1. Bayer je poveo u 22. minuti iz penala, a na 1:1 je u 31. izjednačio Garcia. U 41. minuti je Wendell skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton, a Pizarro je bio precizan s bijele tačke i donio prednost Werderu od 2:1. To je bio rezultat prvog poluvremena, a u drugom su gosti postigli i treći gol. Konačnih 3:1 za Werder postavio je Grillitsch u 82. minuti utakmice.

Drugo večerašnje četvrtfinale odigrali su Stuttgart i Dortmund. U ovoj utakmici su također slavili gosti rezultatom 3:1. Reus je u 5. minuti donio prednost Dortmundu, a u 21. je za izjednačenje Švaba pogodio Rupp. Vodstvo Milionerima vratio je Aubameyang u 31. minuti utakmice za prednost od jednog gola nakon prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je viđen još jedan gol u mreži Stuttgarta, a postigao ga je Mkhitaryan u 89. minuti. Bh. reprezentativac Toni Šunjić odigrao je cijelu utakmicu za Stuttgart.