7

Werder bez Izeta Hajrovića pretrpio težak poraz u Frankfurtu

Piše: A. D.
Detalj sa utakmice u Frankfurtu (Foto: EPA)
Trijumfom nad Werderom iz Bremena u 14. kolu Bundeslige Eintracht Frankfurt nastavio je odličan rezultatski niz započet pobjedom nad M'gladbachom.

U međuvremenu je tim Thomasa Schafa pobijedio i Borussiju Dortmund rezultatom 2:0.

Večeras je Frankfurt slavio rezultatom 5:2, a jedan najboljih igrača utakmice bio je nesuđeni reprezentativac BiH Haris Seferović. Meier je domaćina doveo u vodstvo u 34. minuti, a gosti su do odmora uspjeli izjednačiti preko Gebre Selassiea.

Haris Seferović pogodio je za 2:1, da bi Meier svojim drugim pogotkom potvrdio trijumf domaćina.

Aigner je u 76. minuti povisio na 4:1, a tri minute kasnije na 4:2 smanjio je Caldirola. Konačnih 5:2 postavio je Stendera.

U timu Werdera u igru nije ulazio Izet Hajrović. Eintracht je na sedmom mjestu sa 21 bodom, dok je Bremen pretposljednji sa 13 bodova.

HSV je kao domaćin rezultatom 2:1 porzio tim Mainza.