0
4
0
Arsene Wenger (Foto: AP)
Menadžer Arsenala Arsene Wenger mogao bi se suočiti s kaznom Engleskog nogometnog saveza (FA) zbog svog ponašanja tokom subotnjeg dvoboja 5. kola Premiershipa protiv Sunderlanda (1-1).
Francuski stručnjak je svoju ljutnju prema sudiji Philipu Dowdu najprije iskazao nakon što je veznjak londonskog kluba Alex Song u 55. minuti zbog grubog starta dobio drugi žuti karton.

Drugi je put Wengerova provala bijesa viđena nakon što je domaći Sunderland izjednačio u petoj minuti sudijske nadoknade pogotkom Darrena Benta. Francuz je smatrao kako je Dowd previše produžio utakmicu, a to je ponovio i na konferenciji za novinare.

Dio engleskih medija izvještava i kako je Wenger neposredno nakon završetka utakmice raspravljao s četvrtim sucem Martinom Atkinsonom, a u jednom je trenutku je položio obje svoje ruke na njega, što je, dakako, zabranjeno.

Daily Mail navodi kako bi Wenger zbog svega navedenog mogao zaraditi prijavu FA-a, a onda eventualno i novčnu kaznu ili vremensku suspenziju.