Premiership
0

WBA porazio Arsenal, West Ham bolji od Tottenhama

Nogometaši West Bromwich Albiona napravili su najveće iznenađenje 6. kola Premiershipa savladavši Arsenal na Emiratesu s 3-2.

Od samog početka bilo je vidljivo da "topnici" nemaju svoj dan, te su njihovi napadi bili jalovi, a protok lopte spor. Ekipa Arsenea Wengera mogla je biti sretna što je na poluvrijeme otišla s neriješenim rezultatom, budući je u 37. minuti WBA propustio realizirati penal, tačnije udarac Chrisa Brunta s bijele tačke je odbranio vratar Arsenala Manuel Almunia.

U nastavku je WBA krenuo sjajno. U 50. minuti zabio je Nigerijac Peter Odemwingie, da bi šok kod domaćina već dvije minute kasnije iskoristio Čileanac Gonzalo Jara zabivši iskosa s desne strane za 2-0. Debakl Arsenala nastavio se i nakon što je Wenger gurno sve karte u napad, što se osvetilo primljenim golom za 3-0, a strijelac je bio Jerome Thomas u 73. minuti. Do kraja je tek Samir Nasri uspio ublažiti dvama golovima, od kojih je drugi zabio u prvoj minuti sudijske nadoknade. Arsenalu je tako WBA nanio prvi ovosezonski poraz.

Tottenham Hotspur poražen je na Upton Parku na gostovanju kod West Hama 1-0. Drugi je to ovosezonski poraz za Spurse, te prva pobjeda za "čekićare", koji su do šestog kola osvojili tek jedan bod. Odlučujući gol vrijedan tri boda zabio je Frederic Piquionne u 29. minuti.

Blackburn Roversi slavili su na gostovanju kod Blackpoola 2-1 golom Bretta Emertona u posljednjim trenucima susreta. Druga je to ovosezonska pobjeda za Roverse.

Od ostalih utakmica spomenimo tek remi Liverpoola i Sunderlanda na Anfieldu 2-2. "Redsi" pod vodstvom Roya Hodgsona se tako nastavljaju mučiti u novoj sezoni, te su nakon šest kola skupili tek šest bodova. Dvostruki strijelac za Sunderland bio je Darren Bent, dok su za domaćine zabili Dirk Kuyt i Steven Gerrard.

Premiership, 6. kolo:

Arsenal – West Bromwich Albion 2-3 (Nasri 74, 90+1 / Odemwingie 50, Jara 53, Thomas 73) Birmingham – Wigan 0-0 Blackpool – Blackburn 1-2 (Phillips 85 / Adam 20-ag, Emerton 90) Fulham – Everton 0-0 Liverpool – Sunderland 2-2 (Kuyt 5, Gerrard 64 / Bent 25-11m, 48) West Ham – Tottenham 1-0 (Piquionne 29)

1. Chelsea 6 5 0 1 21-2 +19 15
  2. Arsenal 6 3 2 1 16-7 +9 11
  1. Manchester United 5 3 2 0 14-7 +7 11
  2. Manchester City 6 3 2 1 7-2 +5 11
  3. West Bromwich Albion 6 3 1 2 8-11 -3 10 6 Fulham 6 1 5 0 7-6 +1 8 7.. Tottenham Hotspur 6 2 2 2 6-5 +1 8
  4. Blackburn Rovers 6 2 2 2 7-7 0 8
  5. Newcastle United 5 2 1 2 8-6 +2 7
  6. Sunderland 6 1 4 1 7-7 0 7
  7. Birmingham City 6 1 4 1 7-8 -1 7
  8. Aston Villa 5 2 1 2 6-9 -3 7
  9. Blackpool 6 2 1 3 9-14 -5 7
  1. Bolton Wanderers 5 1 3 1 7-8 -1 6
  2. Liverpool 6 1 3 2 6-9 -3 6