Primera
0

Villarreal uzeo bod s Camp Noua

Nogometaši Barcelone mogli su u 35. kolu i definitivno potvrditi naslov prvaka Španije, no na tom putu se ispriječio Villarreal koji je na Camp Nou odigrao neodlučeno 3-3.

Barcelona tako, tri kola prije kraja, ima osam bodova prednosti u odnosu na Real, ali kako je još devet bodova u igri, za promociju će Barça pričekati još neko vrijeme.

Činilo se da će Barcelona lako upisati novu, petnaestu domaću pobjedu, no događaje na travnjaku je potpuno promijenio događaj u 78. minuti, pri vodstvu domaćina 3-1. Iako nije bilo nikakvog ozbiljnijeg kontakta između Abidala i Nihata, sudac Teixeira Vitienes je dosudio jedanaesterac za goste, a pritom je udijelio Abidalu crveni karton. Fernandez je s bijele tačke zabio i smanjio na 3-2.

To je Abidalu bio drugi crveni karton u samo pet dana (pocrvenio je i na Stamford Bridgeu).

Uslijed igrača više Villarreal je nasrnuo prema Victoru Valdesu, a Llorente je drugim pogotkom na utakmici, u 90. minuti, donio Villarrealu bod na najtežem mogućem gostovanju u Primeri. Do ove utakmice je Barcelona na svom terenu primila tek 10 pogodaka, a u ovih 90 minuta čak tri.

Do crvenog kartona i jedanaesterca je Barcelona bila daleko bolja momčad i mogla je voditi mnogo više od tadašnjih 3-1.

Samuel Eto'o je postigao jedan pogodak i sada ima 28 u cijeloj sezoni. Dva više od drugoplasiranog na ljestvici strijelaca Diega Forlana iz madridskog Atletica.

Primera, 35. kolo:

Barcelona - Villarreal 3-3 (Keita 12, Eto'o 36, Alves 45 / Llorente 22, 90, Fernandez 78-11m)

Almeria - Sporting Gijon 3-1 (Nieto 27, Uche 55, Piatti 90 / Carmelo 16)

Valladolid - Numancia 0-0

Recreativo Huelva - Deportivo 1-2 (Adrian 43 / Verdu 17, Alvarez 49)

Malaga - Racing Santander 1-0 (Luque 87)

Getafe - Osasuna 3-0 (Granero 26-11m, 48, Uche 52)