Primera
0

Villarreal se i dalje koprca u zoni ispadanja

Villareal - Valencia (Foto: AFP)
U ranijem nedjeljnom programu 19. kola španske Primere nogometaši madridskog Atletica su na svom stadionu lakoćom pobijedili Villarreal s 3-0.

Za Atletico je ovo bila već šesta pobjeda na Vicente Calderonu ove sezone, dok je Villarreal i dalje u zoni ispadanja, na 18. mjestu.

Iza njega su samo Sporting iz Gijona i Zaragoza. Također, ovo je za Villarreal bio sedmi poraz u gostima (uz tri remija). Nemaju niti jednu pobjedu na strani, a u tih deset utakmica su uspjeli zabiti samo tri pogotka.

Stvari su za Villarreal krenule nizbrdo pred kraj prvog dijela. Kolumbijac Falcao je u 40. minuti postigao prvi pogodak, a odmah početkom nastavka je u 51. realizirao jedanaesterac za 2-0. Priča je završena golom Diega pri kraju ogleda (80. minuta).