Primera
0

Villarreal ispustio pobjedu, Espanyolu tri boda

Giuseppe Rossi
Odigrano je pet od šest utakmica nedjeljnog programa 28. kola španskog nogometnog prvenstva. Izdvajamo domaću pobjedu Espanyola nad Deportivom 2-0, kao i remi Villarreala protiv Sporting Gijona 1-1.

Ivan Alonso i Joan Verdu pogodili su za 14. ovosezonsku pobjedu Espanyola kojom je klub skočio na peto mjesto na tabeli. Valja reći da je neposredno uoči poluvremena susreta na stadionu Cornella-El Prat Deportivo ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Pablo Alvarez.

Posljednjeplasirana Malaga ostvarila je tek sedmu ovosezonsku pobjedu i drugu u posljednjih 11 utakmica na gostovanju kod Real Sociedada s 2-0. Golove za Malagu dali su portugalski veznjak Duda i venecuelanski napadač Jose Rondon.

Villarreal je na svom El Madrigalu odigrao tek 1-1 protiv Sporting Gijona. Imao je Villarreal prednost iz 29. minute golom Giuseppea Rossija, ali je Diego Castro Gimenez donio Sportingu bod golom iz penala u 92. minuti. Penal je izborio Nacho Novo nakon prekršaja Gonzala u kaznenom prostoru. Gijon je kraj susreta dočekao s dva igrača manje. U 66. minuti isključen je Jose Angel, a u 90. Sastre.

Primera, 28. kolo:

Espanyol – Deportivo la Coruna 2-0 (Alonso 62, Verdu 81)

Levante – Mallorca 1-1 (Juanlu 37 / Ramis 60)

Osasuna – Racing Santander 3-1 (Sola 19, Nekounam 23, Soriano 49 / Rosenberg 51)

Real Sociedad – Malaga 0-2 (Duda 24, Rondon 57)

Villarreal – Sporting Gijon 1-1 (Rossi 29 / Castro 90+2-11m)

Redoslijed: 1. Barcelona 74 (-1), 2. Real Madrid 70, 3. Valencia 54, 4. Villarreal 51, 5. Espanyol 43.