20.11.2010. u 20:15
0
0
0
U derbi utakmici 12. kola španske Primere, prvoj igranoj ove subote, na Madrigalu su nogometaši Villarreala i Valencije remizirali odigravši 1-1.

Do ovog je meča Villarreal imao pet nastupa ove sezone na svom stadionu i pet pobjeda. I ne samo to, postigli su pritom trinaest pogodaka i primili samo jedan. No, ovom prilikom su propustili slaviti, makar su po prilikama zaslužili nova tri domaća boda.

U 21. minuti je Aduriz donio gostima vodstvo i time prilično usmjerio utakmicu. Naime, do kraja susreta je Villarreal žestoko napadao. Prvo su marširali prema vratima Moye po izjednačenje, a nakon što je talijanski nogometaš Rossi poentirao u 73. minuti, do kraja ogleda i po pobjedu.

To je uvjetovao i igrač manje gostiju budući da je u 81. minuti drugi žuti karton zaradio Litavac Stankevičius. Utakmica je, inače, bila silno nervozna s obje strane, pa su tako igrači Valencije zaradili ukupno devet žutih kartona, a domaćin tri.

Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao makar je sijevalo oko gostujućeg gola. Zabio je Villarreal i pogodak (opravdano poništen), a u dva slučaja su tražili i sviranje jedanaesterca.

Villarreal je igrao u sastavu: Diego Lopez - Marchena, Gonzalo, Angel Lopez, Capdevila - Cani, Cazorla, Borja, Bruno - Rossi, Nilmar. U nastavku su travnjak osjetili Ruben i Senna.

Villarreal je i dalje treći na ljestvici s 24 boda, dok jedno mjesto slabija Valencija ima tri manje.