0

Villareal se "izvukao" protiv Eibara

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Jedna od ljepših priča Primere je Eibar koji je zamalo srušio Villareal na El Madrigalu u 12. kolu. Konačan rezultat bio je 1:1, a da su slavili nogometaši Eibara bi zauzeli četvrto mjesto. Prošle sezone trebali su ispasti...

Eibar za kojeg još uvijek u kadru nema Izeta Hajrovića nastavio je sa dobrim rezultatima. Protiv Villareala su poveli u 27. minuti preko Enricha, a u 42. minuti Garcia je promašio penal za povećanje vodstva.

Izjednačenje Villarealu donio je Costa u 85. minuti i "žutu podmornicu" postavio na četvrto mjesto tabele.

Gosti su od 76. minute igrali sa igračem manje nakon što je isključen Gontan Gallardo koji je dobio dva žuta kartona.

Da je Eibar slavio zauzeo bi četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a prošle godine su trebali ispasti iz prvenstva pošto su zauzeli 18. mjesto. Međutim, nakon što je Elche izbačen iz takmičenja, Eibar je ostao u Primeri i kako sada stvari stoje, bori se za evropska takmičenja.

Ranije je Levante slavio u gostima protiv Gijona, a strijelci su bili Deyverson dva puta i Feddal.