Kup kralja
0

Veliki preokret Villarreala za četvrtfinale

Derbi osmine finala španskog Kupa kralja su odigrali nogometaši Villarreala i Valencije. Nakon što u prvom ogledu, na Mestalli, nije bilo pogodaka, u uzvratu na Madrigalu ih je postignuto čak šest.

Pobijedio je Villarreal 4-2 i tako izborio plasman među posljednjih osam ovog takmičenja. Isto tako, nastavljena je serija odličnih domaćih igara Villarreala koji je u prvenstvu pred svojim navijačima dobio osam od devet utakmica. Nije uspio slomiti samo, baš, Valenciju (1-1).

Nakon prvog dijela uzvratne utakmice osmine finala činilo se da će Valencija opet biti kobna jer je vodila 2-0. No, u nastavku je Villarreal potpuno okrenuo utakmicu, te je pobijedio 4-2. Već je u 49. minuti bilo 2-2, a do kraja ogleda su Ruben i Rossi potpisali uspjeh popularne "žute podmornice".

Još veći preokret se nazirao u utakmici Mallorce i Almerije, ali se nije dogodio. Gosti su na poluvremenu vodili sa čak 4-0, no od 70. do 77. je domaćin postigao tri pogotka i smanjio na 4-3, a uskoro su imali i igrača više na terenu nakon isključenja Vargasa. No, do pobjede nisu došli, kao niti prolaza jer je Almerija dobila prvu utakmicu s identičnih 4-3.

Kup kralja, osmina finala (uzvratne utakmice):

Villarreal - Valencia 4-2, prva utakmica 0-0 (Cazorla 47, Rossi 49-11m, 90, Ruben 63 / Banega 5, Soldado 23) Mallorca - Almeria 3-4, 3-4 (Cavenaghi 70, 77, Pereira 76 / Piatti 1, 42, Ortiz 3, 34) Getafe - Betis 1-3, 2-1 (Casquero 90 / Molina 56, Castro 72, 90)