292

Veliki neuspjeh: Široki Brijeg ispao od Birkirkare u prvom pretkolu Evropske lige

Antonio Soldo: Primio dva gola na Malti (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Široki Brijeg je završio svoj evropski put već u prvom pretkolu Evropske lige.

Našeg predstavnika, koji je proteklih godina uspješno nastupao u kvalifikacijama za evropska takmičenja, izbacila je Birkirkara.

Trećeplasirana ekipa iz prošlogodišnjeg malteškog prvenstva je s ukupnih 3:1 prošla dalje, a Širokobriježanima predstoji da se skoncentrišu na takmičenje u nastupajućoj sezoni Premijer lige BiH.

Nakon što je na Pecari susret uprkos dominaciji Širokobriježana završen bez pobjednika (1:1), na Malti je domaći tim imao više od igre i zasluženo je slavio sa 2:0.

Prvi gol postignut je u 29. minuti. Srđan Dimitrov je iskoristio grešku odbrane našeg predstavnika i matirao nemoćnog Soldu.

Široki Brijeg je bezuspješno pokušavao doći do izjednačenja, no u tome nije uspio, a konačnih 2:0 bilo je u 76. minuti, kada je autogol postigao Stipo Marković.