10

Velika pobjeda Begovićevog Stokea, Bešić sa klupe odgledao remi Evertona

Piše: A. D.
Sunderland - Everton (Foto: AFP)
Odigrane su tri utakmice 11. kola engleskog Premiershipa u kojima domaći timovi nisu uspjeli ostvariti pobjedu.

Stoke City ostvario je važan trijumf nad Tottenhamom na gostujućem terenu rezultatom 2:1. Bojan Krkić već u šestom minutu pogodio je za goste, da bi prednost u 33. minuti udvostručio Walters. Do kraja su domaći uspjeli smanjiti preko Chadlija. Pet minuta pred kraj crveni karton zaradio je Naughton.

Stoke je na devetom mjestu sa 15 bodova, dok je Tottenham dvanaesti sa 14. Asmir Begović i ovog puta stajao je na golu Lončara, a zaradio je i javnu opomenu.

Everton je pogotkom u finišu došao do boda na gostovanju kod Sunderlanda. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1. Sunderland je poveo preko Larssona, a konačnih 1:1 postavio je Bainas iz penala. Muhamed Bešić i današnji meč odgledao je sa klupe za rezervne igrače. Everton je deseti na tabeli sa 14 bodova.

Važnu pobjedu ostvario je i Newcastle na gostovanju kod WBA. Bilo je 0:2, a pogađali su Perez i Coloccini. Vodeći na tabeli je Chelsea sa 29 bodova, a slijede ga Southampton sa 25 i Manchester City sa 21.