BHT Premijer liga
0

Velež i Olimpic podijelili bodove, slavili Leotar i Travnik

(Foto: Klix.ba)
U okviru 5. kola BHT Premijer lige danas su sa početkom u 17 sati odigrana tri susreta. Postignuti su sljedeći rezultati: Travnik-Čelik 2:1, Leotar-Gradina 3:0 i Velež-Olimpic 1:1.

Travničani su bolje otvorili susret na Piroti i prvi priliku imali već u 8. minuti, međutim Popović je pogodio stativu. Ipak, bolja igra se isplatila pa su Veziri poveli u 38. minuti pogotkom Mišića iz slobodnog udarca.

Čelik je došao do poravnanja pogotkom s bijele tačke u 75. minuti. Precizan je bio Barać. Zeničani su se kratko radovali, Popović pogađa u 85. minuti za pobjedu Vezira od 2:1.

Nogometaši Leotara poveli su na svom terenu protiv Gradine u 20. minuti susreta. Strijelac je bio Janković, devet minuta kasnije vodstvo domaćih je prekrasnim pogotkom povećao Cimirota. I Gradina je imala svoje prilike, ali ih nisu uspjeli realizirati. Čak su u samom finišu susreta protivnicima poklonila pogodak za konačnih 3:0.

Uzbudljiva utakmica odigrana je u Mostaru između Veleža i Olimpica. Okić i Ćemalović su već u prvim minutama zaprijetili gostima uz Sarajeva. Nekoliko minuta kasnije i Đelmić je imao dobru priliku, ali je nije znao iskoristiti.

Domaćini su poveli u 28. minuti pogotkom Okića, a gosti su izjednačili pred kraj prvog poluvremena preko Vidovića. Kapić i Đelmić su pred kraj susreta imali stopostotne šanse, međutim Bobić siguran pred svojom mrežom.

1. Željezničar 4 3 1 0 8:3 10
  2. Sarajevo 4 3 1 0 7:2 10
  3. Leotar 5 3 1 1 6:3 10
  4. Slavija 4 3 1 0 4:1 10
  5. Zrinjski 4 3 0 1 3:1 9
  6. Velež 5 2 1 2 7:5 7
  7. Čelik 5 2 1 2 5:4 7
  8. Rudar 4 2 1 1 6:5 7