0

Velež gostujućom pobjedom protiv Olimpika do nova tri boda

Sarajevo-x.com
U pretposljednjoj utakmici 5. kola bh. Premijer lige snage su odmjerili Olimpik i Velež. Ekipa Veleža je minimalnom pobjedom protiv Olimpika osvojila nova tri boda.

Za domaću ekipu trenera Edina Prljače nastupili su : Lučić, Suljević, Ješe, Kolarov, Subašić, Thiago, Kresser, Čulov, Alimanović, Mujić, Kapić.

Gostujući trener ekipe iz Mostara Demir Hotić se odlučio za sljedeći sastav: Borić, Ivetić, Kajtaz, Škaljić, Kazazić, Kodro, Velagić, Lelo, Okić, Duraković, Čemalović.

U prvim minutama susreta ekipa Olimpika je nekoliko puta ozbiljno zaprijetila golmanu gostiju Boriću. U petoj minuti dobro šutira Kesser sa 25 metara ali Borić izbacuje loptu u korner. Nakon izvedenog kornera Mujić glavom puca i šalje loptu pored gola.

Dvije minute kasnije na asistenciju Alimanovića, Ješe propušta priliku da Olimpiku donese prednost. U 15. minuti Velež je imao prvu priliku, ali Kazazić šutira u dobro postavljenog golmana Lučića.

Do kraja prvog poluvremena Olimpik je imao još nekoliko izglednih prilika. Najbolja je bila u 31. minuti kada Čulov sa 12 metara pogađa vanjski dio mreže gola ekipe iz Mostara.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti, ekipa Veleža dolazi u prednost preko Okića. Pet minuta nakon vodećeg gola, igrač domaće ekipe Tiago pogađa stativu.

U nastavku utakmice nije bilo izglednijih prilika osim nekoliko loših udaraca igrača domaće ekipe. Tek u 85. minuti Tiago donosi malo uzbuđenja šutirajući iz skraćenog kornera malo iznad gola Borića.

U 92. minuti igrač Veleža Čemalović pogađa lijevu stativu golmana domaćih Lučića, nakon čega je utakmica i završena rezultatom 1:0 u korist Veleža, čime je ekipa iz Mostara ubilježila gostujuću pobjedu i osvojila vrijedna tri boda.