Bundesliga
100

VIDEO / Vedadu Ibiševiću gol i asistencija, Salihović dobio crveni karton

Vedad Ibišević (Foto: Arhiv/AFP)
U okviru 6. kola Bundeslige danas su odigrane i utakmice između Nurnberga i Stuttgarta, u kojem igra naš reprezentativac Vedad Ibišević te između Hoffeiheima našeg Sejada Salihovića i Augsburga. Slavio je Stuttgart sa 2:0, dok je susret u drugog utakmici završen bez golova.

Stuttgart je poveo već u prvoj minuti susreta golom sjajnog Vedada Ibiševića. To je ujedno bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 1:0 za Stuttgart. U 75. minuti gosti su povećali prednost na 2:0. Strijelac je bio Martin Harnik, a asistirao je Ibišević.

Na stadionu "WIRSOL Rhein-Neckar-Arena" utakmica između Hoffenheima i Augsburga je završena bez golova. Naš reprezentativac Sejad Salihović u igru je ušao u 62. minuti, da bi u 88. zaradio crveni karton.