Vedad Ibišević strijelac u sjajnoj utakmici Stuttgarta i Dortmunda

0
51
0
Vedad Ibišević slavi pogodak protiv Dortmunda (Foto: AFP)
U okviru 28. kola Bundeslige večeras su nogometaši Borussije iz Dortmunda i Stuttgarta, našeg Vedada Ibiševića, odigrali sjajnu utakmicu na stadionu Signal Iduna Park. Susret je ipak završio bez pobjednika. Bilo je 4:4.
Teško je i pobrojati sve što se događalo u Dortmundu. Redale su se prilike, pogađale prečke i stative, promašivale stopostotne prilike...

Igrači Dortmunda su dobro otvorili utakmicu. Napadi na protivnički gol su počeli od prve minute, međutim nije bilo golova do 33. minute susreta kada je Shinji Kagawa na asistenciju Sebastiana Kehla doveo Dortmund u vodstvo.

Tim rezultatom se otišlo na pauzu, a prava golijada uslijedila je u drugom dijelu susreta. Prvo je Jakub Blaszczykowski u 49. minuti povećao vodstvo Dortmunda na 2:0.

Rezultat je smanjio bh. reprezentativac Vedad Ibišević golom u 70. minuti, a njegov suigrač Julian Schieber izjednačio sedam minuta kasnije.

Pravi prekoret desio se u 79. minuti kada su gosti došli u vodstvo. Strijelac je ponovno bio Schieber. Međutim, radost gostiju kratko je trajala.

Mats Hummels u 82. minuti ponovno dovodi do poravnjanja. Pet minuta kasnije Ivan Perišić pogađa za domaćine i donosi im novu prednost.

Kada se činilo da će Dortmund ubilježiti važnu pobjedu i upisati nova tri boda, Christian Gentner postiže pogodak u sudijskoj nadoknadi i postiže konačan rezultat utakmice.

Ibišević je i ovom utakmicom nastavio seriju dobrih igara.