Bundesliga
50

Vedad Ibišević s dva gola spasio Stuttgart od poraza

Vedad Ibišević (Foto: AFP/ Arhiv)
U okviru njemačke Budneslige danas je Stuttgart igrao izjednačeno protiv Leverkusena 2:2. Naš reprezentativac Vedad Ibišević dao je dva gola, te igrao svih 90 minuta. Utakmicu je na stadionu pratilo 47.400 gledatelja.

Prvi gol u utakmici na stadionu "Mercedes-Brnz Arena" postignut je u 13. minuti kada je igrač gostujućeg tima Stefan Kiessling postigao pogodak i Leverkusen doveo u vodstvo do 1:0.

No izjednačio je to naš reprezentativac Vedad Ibišević u 19. minuti golom iz penala.

Ibišević je imao još jednu priliku u 37. minuti kada je šutirao prema golu, ali je lopta otišla van mreže.

Do kraja prvog poluvremena bilo je još nekoliko šansi za oba tima, ali je rezultat ostao nepromijenjen 1:1.

Nakon pauze Leverkusen je krenuo oštro i imao nekoliko prilika, ali nije bilo pogodaka.

U 55. minuti Holzhauser dodaje loptu našem Ibiševiću koji je posprema u protivničku mrežu i dovodi svoj tim u vodstvo od 2:1.

Ovaj čin kao de ja probudio ponovo igrače Leverkusena, te u 59. minuti izjednačavaju na 2:2.

U 78. minuti gosti su imali još jednu priliku, ali Rolfesova lopta odlazi van gola.

Arthur Boka pokušao je u 90. minuti da damćina ponovo dovede u prednost, ali bez uspjeha.

Utakmica je okončana izjednačenim rezultatom 2:2.