Bundesliga
0

VIDEO / Vedad Ibišević s dva gola donio pobjedu Hoffenheimu

Sarajevo-x.com
Da se vraća u životnu formu Vedad Ibišević pokazao je i u utakmici s Nurnbergom na kojoj je bh. reprezentativac Hoffenheimu donio pobjedu zabivši dva gola.

Utakmicu protiv Nurnberga u okviru 16. kola Bundes lige Hoffenheim je dobro otvorio, a Ibišević je šansu za gol imao već u prvoj minuti, ali je odbrana protivničkog tima bila na svom mjestu i blokirala udarac.

Ibišević je imao još nekoliko dobrih prilika, ali lopta nije htjela u gol sve do 39. minute kada je naš reprezentativac udarcem glavom zatresao mrežu Nurnberga. S rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu igrači Hoffenheimu su nastavili ofanzivnu igru, a prvu izgledniju priliku u drugom dijelu susreta opet je imao Ibišević u 52. minuti, ali njegov udarac završava izvan okvira gola.

No, samo četiri minuta kasnije bio je precizniji i na asistenciju Fabiana Johnsona povećao vodstvo svoje ekipe na 2:0.

Dvije prilike imao je i naš drugi reprezentativac u Hoffenheimu Sejad Salihović, ali bio je neprecizan. Salihović je odigrao svih 90. minuta, a Ibišević je teren napustio u 75. minuti.

<OBJECT width="632" height="353"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/93a9a8d68cd71741f5f4517285cd6f16"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/93a9a8d68cd71741f5f4517285cd6f16" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="353" allowFullScreen="true" ></EMBED></OBJECT>

Ekipa Wolfsburga, našeg Hasana Salihamidžića, ubjedljivo je izgubila od Bremena rezultatom 4:1. Bivši bh. reprezentativac igrao je jedno poluvrijeme.

<OBJECT width="632" height="353"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/c5a17a36c1b7d745c82ab201822a0f62"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/c5a17a36c1b7d745c82ab201822a0f62" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="353" allowFullScreen="true" ></EMBED></OBJECT>

Bundesliga, 16 kolo:

Augsburg-Moenchengladbach 1:0 ( Callsen-Bracker 51.) Werder-Wolfsburg 4:1 (Papastathopoulos 18., Pizarro 45., Rosenberg 55., Arnautović 71., Schafer 86.) Koln-Freiburg 4:0 (Clemens 20.,66., Podolski 61., 73.) Mainz-Hamburg 0:0 Nurnberg-Hoffenheim 0: 2 (Ibišević 39., 56.)

1. Bayern München 15 10 1 4 38:9 31
  2. Schalke 04 16 10 1 5 33:22 31
  3. Borussia Dortmund 15 9 3 3 30:10 30
  4. Borussia M'gladbach 16 9 3 4 24:11 30
  5. Werder Bremen 16 9 2 5 30:26 29
  6. Bayer Leverkusen 15 7 4 4 22:19 25
  7. Stuttgart 15 6 4 5 22:17 22
  8. Hoffenheim 16 6 3 7 18:18 21