0

Važni trijumfi Paderborna i Freiburga: Vrančić zapažen, Mujdža van konkurencije

Piše: A. D.
S utakmice Borussije M’gladbach i Hoffenheima (Foto: EPA)
Jedan od derbija desetog kola Bundeslige između Borussije M’gladbach i Hoffenheima pripao je domaćem timu rezultatom 3:1.

Strijelci u značajnoj pobjedi bili su Hahn i dva puta Hermann. Počasni gol za goste bio je djelo Modestea. Ermin Bičakčić današnju utakmicu odgledao je sa klupe za rezervne igrače, dok Sejad Salihović zbog povrede nije konkurisao za meč.

Izuzetno značajnu pobjedu ostvario je Freiburg na gostovanju kod Kolna rezultatom 1:0 uz pogodak Daride iz penala u petom minutu drugog poluvremena. Mensur Mujdža nije bio u konkurenciji za današnju utakmicu u pobjedničkom timu.

Novajlija Paderborn nastavio je sa dobrim igrama i rezultatima u najboljem njemačkom rangu. Tim Marija Vrančića trijumfovao je rezultatom 3:1 protiv Herthe na domaćem terenu.

Bakalorz, Kachunga i Meha bili su strijelci za Paderborn, a čast gostiju spasio je Kalou. Mario Vrančić igrao je svih 90 minuta u timu Paderborna.