0

Važna pobjeda Sarajeva u Travniku, Željo bolji od Slavije

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U okviru 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine danas je odigrano svih osam utakmica. Važnu pobjedu na gostujućem terenu u Travniku upisala je ekipa FK Sarajevo sa 1:2, Željezničar je bio bolji od Slavije sa 2:0, Široki Brijeg je bio bolji od Veleža sa uvjerljivih 4:1, a lider Borac je u krajiškom derbiju savladao Rudar u Prijedoru sa 1:0.

Važnu pobjedu u gostima kod Travnika upisalo je Sarajevo, koje je uspjelo preokrenuti rezultat i upisati tri vrlo bitna boda u borbi za izlazak u Evropu.

Domaćini su došli u prednost u 15. minuti pa se činilo kako su kola za bordo tim zaista krenula nizbrdo. Igrači Sarajeva ipak su se uspjeli oporaviti od šoka pa su do kraja poluvremena uspjeli izjednačiti preko Muharemovića.

Isti je igrač u 69. minuti realizovao stopostotnu priliku i obradovati vjerne navijače koji su doputovali u i Travnik.

Željezničar se dugo mučio sa ekipom Slavije. Prvi gol su plavi postigli preko Zebe u 52. minuti. Isti igrač je nedugo zatim dobio drugi žuti karton pa je Željezničar prednost čuvao sa deset igrača na terenu.

U posljednjim minutama utakmice navijači su vidjeli sjajan gol iskusnog Mirsada Bešlije, koji je pogodio sa vrha 16-erca.

Rezultati Premijer lige, 25. kolo:

FK Drina Zvornik - FK Sloboda 0:2 NK Široki Brijeg - FK Velež 4:1 FK Leotar - NK Čelik 2:1 NK Zvijezda - HŠK Zrinjski 1:1 FK Rudar P. - FK Borac 0:1 FK Željezničar - FK Slavija 2:0 NK Travnik - FK Sarajevo 1:2 FK Olimpik - FK Budućnost Banovići 1:1

1. Borac 25 16 6 3 30:11 54
  2. Željezničar 25 15 3 7 43:19 48
  3. Sarajevo 25 13 5 7 39:25 44
  4. Široki Brijeg 25 14 1 10 51:39 43
  5. Sloboda 25 12 4 9 24:23 40
  6. Rudar 25 10 8 7 31:30 38
  7. Olimpic 25 11 5 9 24:26 38
  8. Travnik 25 10 4 11 38:31 34