Javno pomirenje
0

Van Gaal: Ribery bi igrao više da je u stanju

Utakmica u Dortmundu, gdje je Bayern pobijedio Borussiju s čak 5-1, ponudila je, izgleda, i javno pomirenje trenera Bavaraca Louisa van Gaala i prve zvijezde momčadi Francka Riberyja.

Prgavi francuski nogometaš velikih nogometnih kvaliteta je ušao u igru u 46. minuti, te je inicirao da se na semaforu od 1-1 rezultat promijeni na 5-1.

Pokrenuo je akciju nakon koje je Schweinsteiger doveo Bayern u vodstvo 2-1, a potom je maestralno izveo slobodni udarac za 3-1. Nakon pogotka je odsprintao prema treneru Van Gaalu i bacio mu se u zagrljaj. Njih dvojica su, pak, u stalnom sukobu otkada je Nizozemac došao na klupu Bayerna, ali su se očito smirile strasti na toj relaciji.

• Ribery bi igrao cijelu utakmicu da može. Nikada nisam bio protiv njega. Jednostavno, nije potpuno spreman, ali da može sjajno odraditi pola sata ili 45 minuta to je svima jasno. Pa i meni - rekao je Van Gaal nakon utakmice.

Recimo da je Ribery ranije imao problema s koljenom, a odnedavno i s listom noge.